עברית English
חפש

מאמרים

מטבע זהב פרסי פלאהווי

naltrexone

hcl

מטבע זהב פרסי פהלאווי – Iranian Gold Coin Pahalvi  

פרס העתיקה היתה המדינה השניה בעולם העתיק אשר הנפיקה מטבעות זהב. בשנת 546 לפנה"ס, כבש המלך הפרסי, דרוויש את לידיה, שהיתה המדינה הראשונה בהסטוריה האנושית שהנפיקה מטבעות זהב.

בעת החדשה, החל משנת 1927  החלה השושלת המלכותית של השאח הפרסי , פהלוואי, להנפיק מטבעות זהב . מטבעות זהב אלו נושאים של שם השושלת- פהלוואי Pahlavi Gold Coin  . משקלו של מטבע זה 8.07 גרם טוהר הזהב שלו 900.

הפהלוואי הראשון נשא את דיוקנו של רזא-שאה, אביו של המלך מוהמד-רזא שאה, שהודח ע"י חומייני. לאחר מכן רב המטבעות  שהוטבעו בין השנים 1979-1930 הוטבעו בדמותו של המלך מוהמד-רזא שאה, כאשר בצידם השני מופיע סמלה המלכותי של אירן: אריה האוחז חרב בגפו הקדמית, שמש עולה מאחוריו וכתר מעליו.

מטבעות פהלוואי הוטבעו בערכים של -1/4 פהלאווי, 1/2 פהלוואי, פהלוואי שלם, שנים וחצי פהלוואי, 5 פהלוואי ו-10 פהלוואי. יש לשים לב כי משקלו של מטבע זהב פהלוואי אינו מכפלה של גודל הערך.

לאחר ההפיכה בפרס, ועלייתו של חומייני לשלטון, הופסקה הטבעת מטבעות זהב פהלוואי. את מקומם תפסו מטבעות זהב אזאדי (מטבעות השחרור)  Azadi Gold Coins אשר בצדם האחד דיוקנו של חומייני ובצדם האחורי מסגד על צריחיו.

חזרה לקטגוריית מטבעות זהב
מומלץ גם לבקר בעמוד קניה ומכירת זהב

 
טבעות
עגילים
תליונים
שרשראות
צמידים
תכשיטים בעיצוב אישי
 
שלח לחבר | הדפס | הוסף למועדפים | מפת אתר |
Site by DIGIT